Черно море и Славия стигнаха четвъртфиналите за турнира за Купата на

...

Черно море и Славия са на четвърфинал за купата

Черно море и Славия стигнаха четвъртфиналите за шампионата за Купата на България. Двата тима се оправиха със противници от Пловдив – Ботев и Локомотив.

Във Варна победи Черно море победи Локомотив с 3:1 след поврат.. Нападателят от Мартиника изигра последния си мач за тима. Той приключва своята кариера и става скаут.

Железничарите поведоха в 36-ата минута с попадение на Бирсент Карагарен. В 44-ата минута Курьор изравни след неточност в отбраната на гостите.

Варненци поведоха в 66-ата минута, когато още веднъж се разписа Курьор. Той се възползва от недоразумение сред вратар и бранител, с цел да вкара на празна врата. Черно море вкара още два пъти топката в мрежата, само че попаденията бяха анулирани поради засади.

В добавеното време домакините въпреки всичко стигнаха и до трето попадение. То беше маркирано от Ангел Ангелов.

В София Славия надделя Ботев с 2:1 също след поврат. Канарчетата поведоха в 16-ата минута посредством Елвис Ману. Само 60 секунди по-късно обаче някогашният състезател на пловдивчани Кристиян Добрев изравни – 1:1.

Кемело Нгуена вкара за 2:1 в 52-ата минута. В 72-ата минута Галин Иванов пък пропусна дузпа за белите.

В неделя следва последният осминафинал от шампионата. В него.
Източник: flashnews.bg